22/06/2017 tarihi itibariyle;  Buğday Yemlik 916 TL / ton, Arpa 875 TL / ton, Mısır 885 TL / ton, Buğday Kepeği 577 TL / ton, Yulaf  825 TL / ton, Soya Fasulyesi 1.350 TL / ton, 

OKULLARDA SÜT DAĞITIMI

OKULLARDA SÜT DAĞITIMI

Okullara süt dağıtımı başlaması nedeniyle Biga Sakarya İlkokulunda Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Şube Müdürü Müjdat Yüksel ve Sakarya Okul Müdürü Ayhan Demirtaş tarafindan öğrencilere süt dağıtımı yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen yaptığı açıklamada, "Biga merkez, belde ve köylerimizdeki müstakil ana okulu ve ana sınıflardaki öğrencilere ayrıca Biga merkez, belde ve köylerimizde bulunan 24 ilkokul öğrencileri olmak üzere toplam 5550 öğrenciye haftanın pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün süt verilecek. Öğrencilere süt dağıtımı 9 Haziran 2017 tarihinde noktalanacak. Gıda Tanm ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulusa! Süt Konseyi işbirliğiyle yürütülen Okul Sütü Programı'mn amacı, ana sınıfı dahi) olmak üzere ilkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığı kazandırmak, bu sayede yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerini desteklemektir.7 farklı coğrafi bölgede, sosyo-ekonomik ve kültürel farklılıklardan kaynaklanan yaşam tarzlan, bireylerin beslenme alışkanlıklanm da küçük yaşlardan itibaren şekillendirmektedir. Özellikle vitamin ve mineral yetersizliğinden kaynaklanan birçok sağlık sorununun önüne geçilmesinde, 'Okul Sütü Programı' önemli bir rol oynamaktadır. İstikbalimiz olan çocuklanmıza, dolayısıyla geleceğimize en büyük yatınm anlamı taşıyan Okul Sütü Programı'mn uygulanmasının önemi, ülkemizde binlerce çocuğun ailelerinin sosyo-ekonomik durumlan nedeniyle hiç süt içemediği göz önünde tutulduğunda daha iyi anlaşılacaktır" dedi.

İHA

Copyright © 2014 TUSEDAD Tum Hakları Saklıdır.