22/06/2017 tarihi itibariyle;  Buğday Yemlik 916 TL / ton, Arpa 875 TL / ton, Mısır 885 TL / ton, Buğday Kepeği 577 TL / ton, Yulaf  825 TL / ton, Soya Fasulyesi 1.350 TL / ton, 

ALUCRA’DA SÜT ÜRETİCİLERİNE BÜYÜK DESTEK

ALUCRA’DA SÜT ÜRETİCİLERİNE BÜYÜK DESTEK

Giresun  damızlık sığır yetiştiricileri birliği ve DOKAP’ın ortaklaşa çalışmasıyla ilimiz genelinde süt üreticilerine destek çalışmaları devam ediyor.

Damızlık Sığır Yetiştiriliği Birliği Alucra Şubesi İbrahim Köksal şunları aktardı:

“Giresun ili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği geçtiğimiz hafta Giresun genelinde 85 adet süt soğutma tankının dağıtımını gerçekleştirdi.  Şu anda dağıtımını yaptığımız 500 litrelik Süt soğutma tanklarının toplam maliyeti 1 milyon TL olup 2017 yılında da 1,5 milyon TL’lik ikinci bir projemiz daha uygulayacaktır.

Alucra ilçemizde dağıtılan tanklardan 17 tanesi sahiplerine teslim edildi. Alucra’da süt üretimi artık hijyenle ve daha sağlıklı bir şekilde devam edeceltir. Ürünlerinin kalitesini daha yüksek tutacak bu tanklar üreticilerimiz için büyük önem arz ediyor. Süt teslimini yapan üreticilerimizin ücretleri Ziraat Bankasındaki hesaplarına yatırılmaktadır. Alucra’da hayvancılık alanında önemli gördüğümüz bu çalışmamızla üreticilerin sayısının artırılması hedeflenmiştir. Süt tankı almak isteyen üreticilerimiz Damızlık Sığır Yetiştiriliği Birliği Alucra Şubesi başvurularını yapabilirler, talep edilmesi durumunda süt tankları üreticilere temin edilecektir” dedi.

Damızlık Sığır Yetiştiriliği Birliğinin Alucra’da Süt Tankı Teslim Ettiği kişiler şöyle:

Murat Tiryaki (Kemallı Mahallesi),

Şükrü Doruk (Akçiçek Köyü),

Yusuf Mert, Eyüp Mert (Akçiçek Köyü),

Mustafa Zaralı, Ahmet Uran (Gürbulak Köyü),

Hüseyin Dede, Aydın Darama (Fevzi Çakmak Köyü),

Onur Taşkın, Şerif Taşkın, Hasan Fatih Duman (Hacıllı Köyü),

Yılmaz Bodur, Hasan Akyıldız, İbrahim Köymen, Azize Köymen, Hacer Yelek, Süleyman Gedikli (Karabörk Köyü)

HABER: KADİR BEKİROĞLU

Copyright © 2014 TUSEDAD Tum Hakları Saklıdır.