22/06/2017 tarihi itibariyle;  Buğday Yemlik 916 TL / ton, Arpa 875 TL / ton, Mısır 885 TL / ton, Buğday Kepeği 577 TL / ton, Yulaf  825 TL / ton, Soya Fasulyesi 1.350 TL / ton, 

ARTVİN DE HAYVANCILIK SORUNLARI TARTIŞILDI

ARTVİN DE HAYVANCILIK SORUNLARI TARTIŞILDI

ARTVİN'DE "Hayvancılık Faaliyetleri Sorunlar ve Çözüm önerileri" konulu çalıştay gerçekleştirildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Salih Çelik, Artvin DSİ Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen çalıştayda yaptığı konuşmada, bakanlık düzeyinde daire başkanları ve yetkililerin Artvin'deki çiftçilerin sorunlarını dinlemek ve çözüme kavuşturma gayesiyle bugün Artvin'de olduğunu söyledi. Ülke genelinde hayvancılığının geliştirilmesi adına her zaman üreticilerin ve çiftçinin destekçisi olduklannı ifade eden Çelik, "Bakanımız yeni bir perspektifle hayvancılığı ele aldı. Yerli imkanlarla, yerli üretimlerle milli tarım projesini Türkiye'ye kazandırdık." dedi.

'ÜRETİCİ KENDİNİ SORGULAMALI'

Artvin'in mera hayvancılığı programında olduğunu ifade eden Çelik, bunun iyi değerlendirilmesi durumunda kazanımlarının da iyi olacağını ifade etti. Artvin Valisi Ömer Doğanay ise devlet olarak hayvancılık konusunda gerekenlerin yapılıp ya da yapılamadığının iyi analiz edilmesi gerektiğini söyledi. Doğanay, "Çiftçilerimiz hayvancılık konusunda üzerlerine düşüne görevi yapıyor mu? Çiftçilerimizde kendilerini sorgulamalı. Tarıma sırtını dönen en başta kendisine ihanet etmiş olur. Biz kendimize ihanet etmeyeceğiz. Her fırsatı değerlendireceğiz." diye konuştu.

 

Copyright © 2014 TUSEDAD Tum Hakları Saklıdır.