BASIN BÜLTENİ

Türkiye’nin Üretimden Başka Bir Çözüm Yolu Yoktur. Üretmek İçin Üretenler Olarak Bir Araya Gelmek, Tek Yürek Olmak Zorundayız.

2004 yılında hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren süt, et ve damızlık sığır üreticilerini bir araya getirmek amacıyla kurulan Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD) bugüne kadar kuruluş tüzüğümüz gereği sadece 50 baş ve üzeri sağmal ya da besi hayvanı olan üreticilerin üye olabildikleri bir dernek olarak faaliyet göstermişti.

Hayvancılık sektöründe yetiştiricilerin sıkıntıları gün geçtikçe artarken, çiftçilerimizin sorunlarını kamuoyu, ilgili bakanlıklar ve hükümet nezdinde doğru, tarafsız ve etkin bir şekilde çözüm önerileriyle ortaya koymayı ilke edinmiş TÜSEDAD olarak, derneğimizin üye sayısını ve üyelik çeşidini arttırma kararı aldık.

Büyükbaş hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren tüm çiftçilerimizin sesi olabilmek amacıyla 16 Mart 2019 tarihinde yapılan olağan genel kurulumuzda yenilediğimiz  tüzüğümüze göre, artık sahip olduğu hayvan sayısına bakılmaksızın sağmal ya da besi hayvan varlığı 50’den daha az olan üreticilerimiz de, hem de yıllık aidat ödemeksizin derneğimize üye olabileceklerdir.

Tarım ve hayvancılıkta büyük bir potansiyeli olan, geçmişte kendine yetebilen 7 ülkeden birisi olan ülkemizin üreticilerinin önünü görebildiği, vatandaşlarımızın uygun fiyatla tüketim yapabildikleri bir Türkiye’yi görmek umudu ile, sorunların çoğaldığı, işletmelerin hayatta kalma mücadelesi verdiği bir dönemde birlikten güç doğar diyerek tüm üreticilerimizi TÜSEDAD çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz.

TÜSEDAD  resmi web sitemiz olan www.tusedad.org adresimiz üzerinden, hem de 50 baş ve altı işletmeler için ücretsiz olacak şekilde, online olarak tüm üreticilerimizi üyelik başvurusunda bulunmaya bekliyoruz..

Sevgi ve Saygılarımızla,

TÜSEDAD Yönetim Kurulu