GT Bakanı Tüfenkci, uzun süredir bakanlık markajında olan Çiftlik Bank’a benzer 11 organizasyonunun daha olduğunu ve bunlar hakkında 11 müfettişle inceleme başlatıldığını söyledi.

Ekonomi Servisi – Gümrük ve Ticaret Bakanlı Bülent Tüfenkci, Çiftlik Bank’la ilgili bakanlığa gelen şikayetler sonrasında inceleme başlattıklarını hatırlatarak, Çiftlik bank sistemine benzer nitelikte faaliyet göstermeleri nedeniyle piramit satış sistemi olarak tanımlanabilecek şüpheli ticari işlemleri bulunan 11 firma (Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Ekolium Bilişim Yazılım Tarım Hayvancılık Otomotiv Turizm Gıda Lokantacılık Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Ukash İnternet Hizmetleri Limited Şirketi, Skp Teknoloji Sanal Market Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Cashçiftlik, Maden.İm, Elit Çiftlik, Çiftlikshop, Çiftlikmania, Bizim Tavuklar, Çılgın Tavuklar) hakkında inceleme başlatıldı. 11 müfettiş tarafından yürütülen denetim çalışmaları devam ediyor.” şeklinde konuştu.

İNSANLAR SAADET ZİNCİRİ ŞEKLİNDE YÜKSEK KÂR VAADİYLE KANDIRILDI

Söz Konusu organizasyonların Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa gibi illerde, somut mal alım satımı olmadan, insanların yüksek kar vaadiyle kandırılarak sisteme dahil edildiğini ve saadet zinciri şekline çalıştığını anlatan Tüfenkci, “Vatandaşlarımızın, gerçek mal satımı olmayan organizasyonlara karşı dikkatli olmalarını istiyoruz. Bu tür organizasyonları iyi incelemelerini ve girmeleri noktasında ikazımızı yenilemiş olalım.” dedi.

Kaynak : Doğru Haber