GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Biz Kürt’üyle, Türk’üyle, Arap’ıyla, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Sünni’siyle, Alevi’siyle vallahi kardeşiz. Bu ülke bizim. Bize destek verdiğiniz müddetçe bizde canımızı ortaya koyacağız. Önce bizi vurucaklar sonra ülkeye birşey yapacaklar.” dedi.

FAKIBABA, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince yaptırılan Canlı Hayvan Borsasının açılışında yaptığı konuşmada, bir ve beraber olunduğu müddetçe, hep beraber Türkiye olunduğu müddetçe Türkiye’yle kimsenin başa çıkamayacağını belirterek, buna yürekten inandığını söyledi.

Elif Canlı Hayvan Borsası açıldı GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Biz Kürt’üyle, Türk’üyle, Arap’ıyla, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Sünni’siyle, Alevi’siyle vallahi kardeşiz. Bu ülke bizim. Bize destek verdiğiniz müddetçe bizde canımızı ortaya koyacağız, önce bizi vurucaklar sonra ülkeye birşey yapacaklar.” dedi.

Fakıbaba, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince yaptırılan Canlı Hayvan Borsasının açılışında yaptığı konuşmada, bir ve beraber olunduğu müddetçe, hep beraber Türkiye olunduğu müddetçe Türkiye’yle kimsenin başa çıkamayacağını belirterek, buna yürekten inandığını söyledi. Türkiye’de son 15 yılda gerçekleşen tuzakların milletin sayesinde önlendiğine dikkati çeken Fakıbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, ona güvenen milyonlarca insanın sayesinde ülkenin gerçekten önemli bir tuzaktan kurtarıldığını vurguladı.

Fakıbaba, her zaman milletin emrinde olduklarının altını çizerek, “Siz olmasaydınız biz olmazdık ama güçlü bir liderimiz, güçlü bir partimiz, güçlü bir kadromuz var. Bizde sizinle beraberiz. Bu birlik ve berabarliği bozmadığımız müddetçe bizi hiç kimse Allah’ın izniyle, hiç bir zaman bölemeyeceklerdir. inşallah bu birlik ve beraberliğimiz devam edecektir.” ifadesini kullandı. Üretimin ve üreticinin önemine değinen Fakıbaba, “Biz her zaman üreticinin, tüketicinin, esnafın, sanayicinin, ihracatçının, ithalatçının yanında olacağız. Niye? 80 milyon tüketicim var benim. 80 milyon kardeşim var benim. Mutlaka ve mutlaka protein oranımızı artırmamız lazım. Bizim torunlarımızn et yemesi lazım. Bizim gençlerimizin daha fazla süt alması lazım. Daha fazla protein alması lazım. Buna hep beraber fedakarlık yapacağız. Emin olun halkın parasını halka harcamak için görevlendirildim.” diye konuştu. Fakıbaba, Şanlıurfa neyse Kahramanmaraş’ın da Antep’in de, Şırnak’ın da, Ordu’nu da o olduğuna işaret ederek, “Biz Kürt’üyle, Türk’üyle, Arap’ıyla, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Sünni’siyle, Alevi’siyle vallahi kardeşiz. Bu ülke bizim. Bize destek verdiğiniz müddetçe bizde canımızı ortaya koyacağız” dedi.