Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da katıldığı törenle 400 Çiftçiye 200 tonluk koyun süt yemi tağıttı.

Hayvancılığa yem desteği Bir dizi programlara katılmak için Gaziantep’e gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Yavuzeli ilçesinde düzenlenen küçükbaş hayvan süt yemi dağıtım törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Fakıbaba, Kent Yöneticilerinin birlik beraberlik ve uyum içerisinde çalışmasıyla Gaziantep’in çok daha iyi yerlere geleceğini söyledi.

Bakan Fakıbaba, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in 4 yıldır üreticilere yem desteğinde bulunduğuna dikkati çekerek, “Yediğimiz her lokmada çiftçilerimizin nasırlı ellerinin izi var, sizlere çok büyük minnettarlık duyuyoruz. Biz hep çiftçimizin ve üreten insanlarımızın yanındayız” dedi.

KUZULARI SEVDİLER

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’de Gaziantep’in bereketli hilalin ortasında, Akdeniz ve Mezopotamya’nın arasında bulunan birçok kadim medeniyetlere ev sahipliği eden bir şehir olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından Fatma Şahin, Bakan Fakıbaba’ya Aba hediye etti. Şahin ve Fakıbaba alana getirilen koyunlara yem verdi ve kuzuları sevdi.

Kaynak : Yeni Şafak