GÖZETİMİMİZ ALTINDA

Sırbistan’dan ithal edilecek etle ilgili ‘helal’ tartışmasına Gıda Bakanı Fakıbaba son noktayı koydu: Fakıbaba, “Eti Sancak bölgesinden alıyoruz. Bizim orada resmi veterinerlerimiz, Müslüman kasaplarımız var. Tamamı helaldir”

İTHAL EDİLEN ETLER HELAL KESİM OLACAK

Gıda Bakanı Fakıbaba, Kılıçdaroğlu’nun “İthal etler besmelesiz kesim” iddiasını “Doğru değil. Hepsi helal kesim” diye yanıtladı.

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Sırbistan’dan et ithalatı için sözleşme yapıldığını ancak henüz bir alımın olmadığın söyledi. Kılıçdaroğlu’nun, “Bunlar besmelesiz kesildi” iddiasını değerlendiren Fakıbaba, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun söyledikleri doğru değil. Gelmeyen bir şeyle ilgili bunu demek de doğru değil. Zaten bu konuda düzenlemelerimiz var; eti Sancak bölgesinden alıyoruz. Bizim orada resmi veterinerlerimiz, Müslüman kasaplanmız var. Kendi dini kurallarımıza göre hayvanlar kesiliyor ve buraya gelinceye kadar da kontrol altında tutulacakyani haram olan bir şey kesinlikle söz konusu değildir, tamamen helal et kesimi vardır.” diye konuştu.

Kaynak :
Güneş Gazatesi