Tarım kredisi bakiyesi 11 MİLYAR LİRAYI GEÇli DenizBank Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Koçak, “11 milyar lirayı aşan tarım kredisi bakiyemiz 1 milyonu aşan çiftçi müşterimizle, özel bankalar arasında yüzde 41 oranında pazar payına sahibiz” dedi.

TÜRKİYE’DE üreticinin, doğanın ve doğal tarım kaynaklarının korunarak üretim yapılmasını teşvik etmek, üreticinin tarımsal faaliyetinden elde ettiği geliri artırarak tarımsal üretimi sürdürülebilir kılmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten DenizBank Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak, “11 milyar TL’yi aşan tarım kredisi bakiyemiz, 1 milyonu aşan çiftçi müşterimiz ve özel bankalar arasındaki yüzde 41lik pazar payımızla liderliğimizi devam ettiriyoruz” dedi.

700 ZİRAAT MÜHENDİSİ

Koçak, “Yurdumuzun her köşesinde 325 tarım şubemiz, sayıları 700’e ulaşan çoğunluğu ziraat mühendislerinden oluşan saha kadromuzla üreticilerimize ve tarımsal işletmelere; tarımsal girdilerini karşılayabilmeleri, modern tarım tekniklerini uygulayabilmeleri ve tarımsal üretimlerini daha verimli hale getirebilmeleri için finansal ihtiyaçlarını doğru belirleyerek doğru ürünü sunuyor, bir anlamda finansal danışmanlık yapıyoruz” diye konuştu. Koçak, şöyle konuştu:

HASATTA ÖDEMELİ

“Üretici Kart’la üreticiler anlaşmalı olduğumuz yaklaşık 15 bin işyerinden akaryakıt, gübre, tohum, yem gibi ihtiyaç duyabilecekleri tüm tarımsal girdilerini uygun vadelerde ve hasatta ödemeli olarak alabiliyorlar. Üreticilerimiz, Üretici Kart’la aynı zamanda 3 yıla varan vadelerle uzun vadeli nakit ihtiyaçlarını da karşılayabiliyor.”

Şubeye gitmeden hızlı traktör kredisi

KOÇAK, şöyle konuştu: “Yine sektörde bir ilk olan ve geliştirdiğimiz alt yapıyla üreticimize Türk Traktör bayilerinden Traktör Kredisi kullanma imkânı veren bir hizmet sunuyoruz. Yeni projemizle coğrafi olarak oldukça dağınık yerleşmiş çiftçilerimiz traktör bayisinden çıkmadan ve banka şubesine gitmeden anında DenizBank Traktör Kredisi kullanabilecek.”