Değerli Üyelerimiz,

30.05.2021 Tarihinde Antalya Ticaret Borsası ve Antalya Tarım Konseyi ortaklaşa olarak düzenlediği Ali Ekber Yıldırım moderatörlüğünde “Dünya Süt Gününde Sürdürülebilir Süt Politikası ve Sağlıklı Gelecek” programına,

TÜSEDAD Yönetim Kurulu Başkanı Sencer Solakoğlu  konuk katılımcı olarak katıldığı programda Kooperatifleşme de yapılan hatalara, girdi fiyatları ve çiğ süt referans fiyatının üreticinin kontrolü dışında gerçekleştiğine, Süt ve Süt ürünleri tüketimini arttırmanın yegane yolunun markalaşma ve coğrafi işaretler desteklenerek bölgesel anlamda farkındalık yaratılabileceğine ayrıca tarımın kalkınma üzerindeki önemi hakkında değerlendirmelerde bulunmuştur.

Programın Diğer Konuk Katılımcıları, Eskişehir İli Mahmudiye Süt Üreticileri Birliği Başkanı Güner Özer, Antalya Ticaret Borsası Yön. Kur. Üy. Hüseyin Simav, Elmisko Yön. Kur. Başk. Salih Kurubaş, Akdeniz Üniv. Öğr. Üy. Prof.Dr. Ahmet Küçükçetin ise Sütün faydaları ve Tüketim şekli,  Çiğ Süt Referans fiyatının piyasada uygulanmaması ve Antalya özelinde yaşanan sıkıntılar hakkında değerlendirmelerde bulunmuşlardır.

Programı kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyen üyelerimiz için linki aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Saygılarımızla.