TÜSEDAD Yönetim Kurulu Üyeleri
Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun ile
Genel Müdür Yardımcısı
Ferda Yıldırım’ı Makamlarında Ziyaret Etti.


Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD) Yönetim Kurulu, 23 Ağustos 2019 tarihinde Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun Genel Müdürü Yardımcısı Ferda Yıldırım’ı makamlarında ziyaret etti.

Süt ve besi üreticilerinin sorunlarının görüşüldüğü toplantıya TÜSEDAD Yönetim Kurulu Başkanı Sencer Solakoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Müslüm Doğru, M. Yaşar Özekenci, Gürhan Söney, Emirhan Orhan ve TÜSEDAD Genel Sekreteri katıldı.

Toplantıda süt ve süt tozu ihracatı için Venezuela ve Çin gibi ülkelerin potansiyellerinin değerlendirilerek bu ülkelere ihracat konusunda çalışmalar yürütüldüğüne değinen Sn. Osman Uzun, Et ve Süt Kurumu depolarında bulunan karkas etin ihracatı konusunda büyük aşama kaydedildiğini belirtti.
TÜSEDAD Yönetim Kurulu Üyeleri, et ve süt sektöründe üreticinin önünü görememesinin en temel sorunların başında yer aldığını ifade ederek, üretimin sürekliliğini sağlamak için üretim planlamasının ve Et Süt Kurumunun piyasaya uygun ve zamanında müdahalesinin önemine dikkat çekti. Bu aşamada ESK tarafından yapılan kesimlerde ödeme tarihlerinin belirli bir periyodda ödenmesinin fiyat istikrarının belirlenmesine katkı sağlayacağını ifade etmişlerdir.